O nás

My a naše principy

Kdo jsme?

na oblast Business Intelligence (neboli podnikové zpravodajství).
Úspěšně naplňujeme potřebu zákazníků na BI – IT řešení, jako komplexního nástroje akcelerace výkonnosti, nikoliv jako dodávku technologických komponent a dílčích procesních opatření.

Opíráme se o praktické zkušenosti z mnoho realizovaných projektů. Pomáháme klientům stanovit a sledovat klíčové ukazatele pro vyhodnocení jednotlivých firemních procesů. Umožníme analyzovat a pochopit dění v jednotlivých oblastech a jejich vzájemné propojení. S podnikovým zpravodajstvím odhalíme příčiny neplnění stanovených cílů a prostor pro další inovace a zlepšení hospodářského výsledku. Dokážeme efektivně měřit a vyhodnotit dopad a výsledky Vašich rozhodnutí a aktivit.
Společnost Solitea BI Experts, s.r.o. je ryze českým dodavatelem Business Intelligence řešení na platformě Microsoft. Jako vůbec první v ČR se stala Gold partnerem společnosti Microsoft pro oblasti Data Analytics.

Věříme si jako Solitea BI Experts, individuálním přístupem k řešení Vaší individuální potřeby se odlišujeme od konkurence.

Zakladatelé Erik Caha a Miloslav Peterka

Naše principy

Kvalita Práce kvapná, málo platná

Věříme, že smysluplná práce se má dělat pořádně. A taky víme, že je vždy prostor pro zlepšování. Našim klientům se vždy snažíme připravit řešení, které jim pomůže co nejvíce.

Osobní přístup Každý projekt je jedinečný

Naše kapacita je omezená. Abychom mohli odvádět co nejlepší práci, soustředíme se na menší počet klientů. Těm tak můžeme nabídnout opravdu individuální přístup.

Proaktivita Děláme vše, co je třeba

Za dobu našeho působení jsme už napsali nepočítaně řádků kódu a vyřešili mnoho rozličných problémů. Pravděpodobně už jsme měli čest i s projektem podobným tomu vašemu. Víme, co je třeba udělat a na nic nezapomeneme!

Profesionalita Je na nás spoleh

Náš tým je sehraný a zkušený. To, co slíbíme, vždy splníme. Používáme projektové řízení a zajistíme, aby vše klapalo. Určitě vás nezklameme.

Historie firmy

Počátky firmy mají kořeny už v roce 2005, kdy se setkali její zakladatelé, tehdy odborní lektoři v počítačové škole Gopas. Už na prvním společném projektu – datovém skladu pro společnost Philip Morris – zjistili, že jim spolupráce docela jde. V té době také rostla poptávka po systémech podporující strategické rozhodování a odborníků v oboru byl nedostatek. To Erika Cahu a Miloslava Peterku přivedlo na nápad založit vlastní společnost se zaměřením na Business Intelligence.

Na sklonku roku 2007 se myšlenka stala skutečností a firma BI Experts, s.r.o. byla na světě. Zpočátku sídlila v rodinném domku v Popůvkách u Brna. V roce 2008 tým rozšířil další zaměstnanec. Brzy poté se společnost stává Microsoft certifikovaným partnerem. Postupem času se firma rozšiřuje o další dva členy, aby pokryla rostoucí poptávku po svých službách. Na začátku roku 2011 se stěhuje do centra Brna, kde sídlí dodnes.

Na konci roku 2018 se společnost BI Experts přidala do rodiny firem z IT hodlingu Solitea. Od 1. 7. 2019 společnost změnila název na Solitea BI Experts, s.r.o.

Microsoft Certified Partner

Microsoft Gold Business Intelligence

Microsoft Silver Data Platform