Nastavte svůj kurz a držte se ho

Plánování patří mezi klíčové manažerské funkce. Stanovuje se pro řadu oblastí v podniku jako jsou finance, prodej a nákup.

V našem pojetí se bavíme o činnosti, kdy na základě strategického, taktického či operativního plánování máme definované konkrétní cíle a potřebujeme je přenést do číselné podoby a následně konfrontovat se skutečností.

Na trhu existuje celá škála softwarů, které umožní uživateli zadávat různé plány a nabízí rozsáhlý výběr grafických výstupů a porovnání. Plánování občas může být ve větší či menší míře součástí primárního systému.

Oproti klasickým produktům na trhu se odlišujeme:
  • cenou,
  • flexibilitou,
  • otevřeností,
  • intuitivností,
  • jednoduchostí,
  • automatickým porovnáním plánu a skutečnosti.

Jak to funguje v našem světě a co nabízíme? Plánování probíhá pomocí předdefinovaných šablon v excelu. Výhodou excelu je to, že ho každý zná a může se tak plně soustředit na zadávání hodnot. Nejedná se však o obyčejné šablony, naše šablony nabízí další funkcionality implementované pomocí maker. Například za vás hlídají, abyste zadávali hodnoty do správných míst. Také umožňují současně vidět plán a skutečnost za několik let dozadu. Při tvorbě plánu můžete vycházet z hodnot předchozích let nebo je distribuovat na základě vzoru .

Podpora plánování v excelu přidáním nové karty.

S řešením může pracovat více uživatelů současně s tím, že ostatní okamžitě vidí změny. Řešení podporuje zadávání několika druhů plánů (budget, forecast, atd.) v různých verzích, jejich slučování a je schopný poměrně dobře řešit zabezpečení. Další jeho výhodou je to, že umí automaticky sloučit zadané hodnoty od více uživatelů. Třešničkou na dortu je pak pomyslné vyhodnocení s automaticky nahranými skutečnými daty a sadou ukazatelů zaměřených na plnění plánu (absolutní a relativní rozdíly, časové výpočty, tvorba KPI a další). Díky tomu, jak je naše plánování koncepčně postavené, můžete naplánovat prakticky cokoliv.

PowerBI report plnění plánu obratu po pobočkách za zvolené období.

Každá firma vede účetnictví a musí určitým způsobem pracovat s peněžními toky. Umožníme vám plánovat cashflow i jednotlivé analytické účty či skupiny účtů a nad tím stavět statutární či manažerské výsledovky s okamžitým porovnáním plánu a skutečnosti.

V drtivé většině firem hraje prim prodej, a proto je jeho plánování důležité, jelikož přímo ovlivňuje hospodářský výsledek. S námi můžete naplánovat obraty a marže po jednotlivých obchodnících, pobočkách či zákaznících. Díky tomu můžete sledovat například, jak obchodníci plní svoje cíle, jak využíváte potenciálu vašich zákazníků či jak se daří jednotlivým pobočkám.

Neváhejte a začněte plánovat s pomocí našeho řešení. Budete mile překvapeni, že to jde bez většího úsilí.

Máme více než 10 let zkušeností v Business Inteligence, kontaktujte nás, budeme pracovat pro vás.

Pavel Kremláček
pavel.kremlacek@solitea.cz
+420 724 002 771